Bizi takip edin
|
EN

Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü

Hakkımızda

Öğrencilik hayatında akademik başarı kadar kişisel, sosyal, sportif ve kültürel değerlerin de önemli olduğuna inanıyoruz. Bu inançtan yola çıkarak öğrencilerimize İzmir Ekonomi Üniversiteli olmanın ayrıcalığıyla sosyal sorumluluk ve toplumsal duyarlılıklarını geliştirmek, topluma ve kendilerine değer kazandıran bireyler olarak olumlu gelişim yaratacak beceriler kazandırabilmek, girişimci, öncü ve aranan bireyler olmalarını sağlayacak ortamı yaratmak için Sağlık, Kültür ve Spor Müdürlüğü ekibi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Öğrenci Konseyi, kulüpler gibi gönüllü öğrencilerden oluşan gruplara danışmanlık yapmakta, öğrencilere yaşam becerileri kazandıracak ortamlar sağlanmaktayız.

Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi'mizde öğrencilerimizin zihinsel ve ruhsal yönden gelişimlerine katkıda bulunmak üzere klinik psikologlarımız tarafından başta gizlilik olmak üzere etik ilkeler çerçevesinde görüşmeler gerçekleştirilmektedir.

Engelli Destek Birimimiz ile özel ihtiyaçları olan öğrencilerimize kampüs ve eğitim hayatlarında destek vererek diğer öğrencilerle benzer koşullarda akademik çalışmalarını sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Dezavantajlı, kırılgan ve az temsil edilen grupların (engelli, yoksul, azınlık, göçmen vb.) eğitim olanaklarına erişimi eşitlik, hakkaniyet, çeşitlilik ve kapsayıcılık gözetilerek sağlanmaktadır.

Sağlık ofisimiz ise bir doktor ve bir hemşire ile idari ve akademik personelimiz ile öğrencilerimize acil durumlar haricindeki sağlık konularında hizmet vermektedir.